East Attack v znamení death metalu a krstov

Už nadchádzajúci sobotňajší večer, pre všetkých detailistov a taktiež značiteľov do kalendára pripomínam dátum 17.6. a stanovený začiatok akcie od 18:00, bude v košickom Colloseum clube patriť nesvätému stretnutiu troch výborných domácich spolkov. Každá kapela z tejto zostavy má síce iného vydavateľa, ale naopak spája ich toho omnoho viac, keďže všetky tri sú z východu Slovenska, všetky tri drvia poctivý death metal vysokej úrovne a všetkým trom vyšli v nedávnej dobe aj ich najnovšie albumové počiny. Tak kto že to vystúpi na doskách Collosea v rámci akcie nazvanej East Attack?

Hostiteľmi večera budú domáci matadori MORDUM, ktorým koncom februára, pod hlavičkou Support Underground, vyšiel konečne album s názvom And what is the truth?. Pripomínam len, že po vyše štvrťstoročí na scéne sa po deme Systems jedná paradoxne o debutový veľký album. No a tento dlho očakávaný materiál si teda odbije svoj krst priamo na domácej košickej pôde. Dúfam len, že sa nebude krstiť nejakou tou post-prezidentskou drienkovicou, keďže už tu máme letné horúčavy a v programe večera ešte ďalšie dva obrady krstu. Tak radšej pre istotu pozor a priveďte so sebou aj nejaký ten dozor, aby ste sa ich aj v zdraví dožili.

Prvými spolupáchateľmi Útoku na východ“ budú hostia v podobe vranovskej légie skazy BRUTE, ktorým vďaka marcovým aktivitám Slovak Metal Army pribudol na konto tretí veľký album s názvom Henchmen. Po peripetiách s plánovaným vydaním albumu v zahraničí zakotvili, na radosť nedočkavých fanúšikov, BRUTE nakoniec u domáceho vydavateľstva, ktoré neradostnú situáciu promptne vyriešilo. No peripetie sa pritrafili aj pri plánovanom krste, ak zákulisné informácie nezavádzajú, ktorý už mal prebehnúť skôr a tak sa teda bude krstiť aj v tomto prípade.

Posledným aktérom tohto Trojitého znesvätenia“ budú prešovské stálice PERVERSITY, ktorí zmenili vydavateľstvo, aby im následne pod hlavičkou Metal Age Productions vyšiel koncom februára, po dlhom 6 ročnom čakaní vyplnenom len EP Infamy Divine (2014), novinkový album s názvom Idolatry. Spomínaný nový album si už prešiel krstom doma v Prešove, ale vraj prebehne ešte opakovaný, symbolický krst. Ak ste teda oficiálny krst v Prešove zmeškali, máte možnosť napraviť to v susedných Košiciach.

Vstupné na East Attack je doslova ľudové, prispejete sumou iba 3 euríčka. Tak verím, že si necháte niečo aj na cd a merch a kapely aj takto podporíte!

Linky:

https://www.facebook.com/events/761653620669643/

https://www.facebook.com/mordumsk/?fref=ts

https://www.facebook.com/brute.esdm/?fref=ts

https://www.facebook.com/perversityband/?fref=ts

https://www.facebook.com/supug.cz/?fref=ts

https://www.facebook.com/slovakmetalarmy/?fref=ts

https://www.facebook.com/metalageproductions/?fref=ts

 

Sledujte nás na našom Facebooku a Instagrame.