Deathmetalový sviatok v Bratislave: OBITUARY aj s novým albumom v Randale!

Obituary (USA), Beheaded (MT), Absu (USA) 11. 7. 2017 – Bratislava, Randal

Deathmetaloví veteráni OBITUARY v Bratislave! Legenda žánru privezie do Randalu zbrusu novú nahrávku ale fanúšikovia sa samozrejme dočkajú aj osvedčených kúskov zo zlatej éry floridského kvinteta. Koncert otvoria černokňažníci ABSU a deathmetalová stálica BEHEADED.

Praotcov death metalu OBITUARY netreba zvlášť predstavovať. Vznikli už v roku 1984, svoj súčasný názov získali o štyri roky neskôr. Na prelome 80. a 90. rokov vybrúsili k dokonalosti svoj rukopis postavený viac-menej na stredných valivých tempách a jedinečnom vokále Johna Tardyho. Nie náhodou sa OBITUARY vypracovali medzi najúspešnejšie kapely extrémneho žánru. Ich albumy „The End Complete„, „Cause Of Death“ alebo „World Demise“ patria k základným stavebným kameňom death metalu.

Zhodou okolností sa bratislavská zastávka OBITUARY pretína s turné štýlovo blízkych BEHEADED a ABSU. Zatiaľ čo prví menovaní Malťania patria k stáliciam európskeho brutal death metalu a aktuálne promujú novinku „Beast Incarnate„, Američania ABSU sa už viac ako 25 rokov pohybujú vo vodách okultného black/thrashu.

FB Event: Obituary / Absu / Beheaded / Vstupenky sú k dispozícii na ticketportal.sk. Najlacnejšie lístky zoženiete na webe  www.obscure.cz.

Zdroj: Tlačová správa

Sledujte nás na našom Facebooku a Instagrame.