SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY zahrajú v bratislavskom Randal clube

Na Slovensko sa po dlhšom čase vracajú folk/doomové stálice SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Táto dnes už legendárna kapela z Českej republiky, ktorá mieša esencie doom metalu s výraznými stredoeurópskymi folkovými prvkami, je v rámci tohto subžánru právom považovaná za jedno z najkvalitnejších zoskupení v Európe. To potvrdzuje aj fakt, že ich domovskou stajňou je už pár rokov francúzske špičkové vydavateľstvo Season Of Mist.

Korene SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY siahajú až do prvej polovice 90-tych rokov, pričom sa hneď od začiatku stali lídrami a trendsettermi na českej scéne! Kapela aktuálne pracuje v štúdiu Rolanda Grapowa na novom albume pod producentským dohľadom Yossiho Sassiho z Orphaned Land, čo je neodškriepiteľnou zárukou kvality! 17-ho septembra vás teda všetkých pozývame do Randal clubu v Bratislave, kde si budete môcť folk/doom v podaní SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY vychutnať po dlhšej dobe naživo.

Na koncerte sa mali predstaviť aj hostia z Rumunska, konkrétne gotickí symfonici TIARRA, ktorí mali po prvý krát vyraziť na európske turné. Prišla však neradostná správa o ukončení činnosti a tak pomocnú ruku podali promptne domáci APRIL WEEPS, ktorí vystúpia namiesto spomínaných rumunov.

Druhým hosťom budú rakúski thrash/death metaloví DARKFALL, ktorí si strihnú set aj deň pred touto akciou, na Manifest Of Brutality 6 v Banskej Bystrici. Kapela aktuálne vydala nový album s názvom At The End Of Times a patrí v rámci svojho žánru k špičke na rakúskej scéne. Na Slovensku sa už predstavili niekoľkokrát a preto pre viacerých nebudú až tak úplnou neznámou.

Nedeľa 17-ho septembra bude teda koncertne patriť Randal clubu, kde si prídete na svoje pri kvalitnej metalovej hudbe! SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY sú za tie roky na scéne už pojem, no v našich končinách nekoncertujú často. Osobne som túto milú partičku videl naposledy v bratislavskom Randal clube presne 16-ho októbra 2014. Takže pomyselné repete si dám skoro po 3 rokoch a teším sa o to viac, že v daný deň oslávim mojich 42 rokov a na narodeniny mi po Machine Head zanôtia tentoraz aj Hajdovci. Vidíme sa pod pódiom!

 

Vstupné: 10 Eur / 12 Eur

Linky:

https://www.facebook.com/events/315084482256357/?fref=ts

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11893/silent-stream-of-godless-elegy-tiarra-darfall

http://guttersociety.com/web/

https://www.facebook.com/ssoge

https://www.facebook.com/AprilWeeps

https://www.facebook.com/DarkfallMetal/

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.