Piešťanskí DEHYDRATED hlásia návrat na scénu a nový album!

Písal sa niektorý z tých zimu opúšťajúcich marcových dní, roku pána 1991. Boli sme zhruba rok a štvrť po tej divne nežnej udalosti, ktorá všetko čo sme dovtedy poznali nejako viac, alebo väčšinou aj menej, zmenila. Vyvolení, tí čo sa im teraz vraví naši ľudia, začali voziť tovar z Číny konečne legálne a teraz s nimi môžete dokonca už aj veselo bankovať, pričom zvyšok stále netušil kde je sever a kam sa vlastne majú zaradit, do toho pomyselného radu na už vtedy plánovanú kupónku. No a čo teda na to druh človeka zvaný metalisti? To bola vždy pre všetkých zvláštna sorta sama o sebe. Len zrazu nás príslušníci a iné podivné orgány nemohli toľko beztrestne naháňať a otĺkať obuškami na koncertech. A áno, aby sa nezabudlo na to hlavné, kto chcel hrať, tak mohol. Stačilo už len mať kde hrať a mať na čom hrať.

No a presne v takomto prelomovom období sa vo vyhlásenom kúpeľnom meste Piešťany zrodila death metalová banda, počúvajúca na meno DEHYDRATED. Vznik kapely prebehol v počiatočnej trojčlennej zostave Braňo – gitara, vokály, Palo – basgitara a Pegas – bicie, aby už rok na to, v roku 1992, vzniklo legendárne debutové demo s názvom Festered Find, ktoré otvorilo novovzniknutej kapele cestu do sveta undergroundu a to nielen toho domáceho, ale už aj ťukalo razantne na dvere v zahraničí. To bol prakticky ten pravý spúšťač pre totálnu aktivitu v radoch ´´hydrantov´´ a ešte v októbri toho istého roku uzrelo svetlo sveta aj druhé demo DEHYDRTED, pomenované ako Suffering Of The Living Mass. Obé demá sa nahrávali v štúdiu Exponent, pričom pomocnú ruku v tomto prípade podal gitarista z kapely Notorica /neskôr Dissonance/ Marius Kadák.

DEHYDRATED si stále držali nastolené tempo a počínali si veľmi aktívne, pričom ohlasy na demonahrávky boli často priam veľkolepé. Následne tak v auguste 1993 vzniká, v štúdiu GP Otrokovice /CZE/, úplne nový materiál s horúcim názvom Burnt. Na toto nahrávanie v štúdiu musel niekto klasicky dohliadnúť a nebol to veru nikto iný, ako Petr ´´Christopher´´ Kryštof z death metalovej úderky Krabathor, ktorá bola v tých časoch už v období rozkvetu svojej albumovej dvojky zvanej Cool Mortification.

Tieto nové skladby v podaní DEHYDRATED vychádzajú v roku 1994 na split CD, vo vzájomnej spolupráci s ďalšou slovenskou kapelou Bestialit. Dané splitko vyšlo pod hlavičkou domáceho UG labelu Metal Age Productions. Po vydaní tohto split CD sa DEHYDRATED pustili opäť do koncertovania, užívali si priazeň fanúšikov a začali sa pomaly pripravovať na nahrávanie svojho debutového veľkého albumu. Ten dostal názov Ideas a vyšiel v roku 1997, opäť pod krídlami Metal Age Productions, vo formáte MC kazety. O rok neskôr však albumová prvotina Ideas vychádza aj v podobe CD, avšak tentoraz už pod hlavičkou labelu Copremesis Records a nakoniec aj s pozmeneným obalom. O nahratie debutu Ideas sa postarali Braňo – gitary, Vlado Pagáč – vokály, Pegas – bicie, Marián Mišík – basgitara a ako hosť na gitare sa opäť predstavil kolega z Dissonance Marius Kadák.

V roku 1999 sa DEHYDRATED pustili do nahrávania nového 5 skladbového proma s názvom Demo Garage, ktoré však nakonec nebolo určené na propagačné účely. Na poste bubeníka sa tam objavil Maroš Juliny. DEHYDRATED sa síce naďalej venovali koncertným aktivitám, no kdesi hlboko vo svojom vnútri začali postupne zahnívať a tak sa v roku 2004 uložili k ľadu, do stavu hybernácie.

Reálne prebudenie sa kapely DEHYDRATED z hybernácie prišlo niekedy v roku 2015. Vtedy opäť začali znieť tie krásne mŕtvolné tóny z priestorov kapelnej skúšobne. Tvorcom, mozgom a telom kapely ostáva naďalej gitarista Braňo, ktorý však začal dávať dokopy novú zostavu. Takto sa k nemu na pripojil bubeník Jozef Depress Nitranský, no po čase ho strieda za škopkami Elevo, ktorý opúšťa kapelu Depresy. Zostava sa týmto vykryštalizovala až do jej dnešnej podoby, ktorá aj rovno nahrala návratový album s názvom Resurrection, který vychádza v týchto dňoch pod hlavičkou, taktiež znovuzrodeného, domáceho labelu Immortal Souls Productions. Tento návratový album prichádza po 20 rokoch od debutu a je opäť veľmi silný, plný old schoolových technických riffov, plný death metalového hnisu, true postupov a mokvajúceho growlingu, na ktoré fanúšikovia kapely museli čakať toľko dlhých rokov. DEHYDRATED sú ale konečne späť!

So svojou příslovečnou húževnatosťou opäť bičujú DEHYDRATED ľudí pod pódiom, prekypujú nefalšovanou radosťou z koncertných aktivít, no a to najhlavnejšie je, že 1-ho októbra 2017 je ten dlho očakávaný dátum, kedy vychádza DEHYDRATED druhý album nazvaný Resurrection. Ten obsahuje okrem vlastných skladieb taktiež aj jeden cover a to parádnu skladbu Dawn Of Eternity, od legendárnych floridských drtičov Massacre. Zvuk novinkového albumu je ťažko chorobný a jasne poukazuje na to, že kapela je pyšná na svoj old school pôvod a stále sa k nemu hrdo hlási. Obal albumu nakreslil známy maniak Mr. Juanjo Castellano. A ako už bolo spomínané, o vydanie albumu sa postará opäť aktívny UG death metalový label Immortal Souls Productions. Už teraz sa môžete tešiť na formáty CD/Triko/digital, no onedlho sa dostavia aj formy jako Digipack, MC kazeta a LP!

DEHYDRATED ďakujú všetkým svojim fanúšikom za podporu a tešia sa na ďalšie záhrobné show! A nazabudnite zabehnúť práve toho 1-ho októbra do Trenčína, kde sa nový album bude krstiť v spoločnosti holanďanov Neocaesar!

DEHYDRATED aktuálna zostava :
Braňo Jurák – gitary
Drahoslav Dragan Gabriš – vokály /ex-Depresy/
Pepe Benčík – gitary
Janek Bezový – basgitara
Elevo – bicie /ex-Depresy/

Linky:

https://www.facebook.com/DEHYDRATED-SK-508638252631204/?fref=ts

http://bandzone.cz/dehydrateddeath

https://www.facebook.com/ImmortalSoulsProductions/?fref=ts

http://www.immortalsouls.sk/

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.