HAVÍŘOVSKÍ AWRIZIS ZVEREJŇUJÚ PRVÝ SINGEL A VIDEOKLIP Z PRIPRAVOVANÉHO ALBUMU

Skúsení harcovníci z havířovskej bandy AWRIZIS sa pri otázke žánrového zaradenia vyjadria pravdepodobne v štýle, že sú Hybrid Metal Band. Na nejaké tie melodic death metalové základy severského strihu chalani nabaľujú vrstvy groove a aj core vsuvky im nie sú cudzie, čo v konečnom dôsledku dáva moderný a chytľavý hudobný výstup. Pri AWRIZIS si však neprídu na svoje iba fanúšikovia takých In Flames, Insomnium, Gojira, Machine Head, alebo Suicide Silence, ale na svoje si príde každý fanúšik kvalitnej metalovej produkcie! A obzvlášť je potrebné zbystriť pozornosť, ak táto kvalita prichádza z domácich radov…teda, zo susedných českých luhov a hájov…

Prvý avizovaný záblesk z pripravovaného albumu, ktorý bude následovníkom prvotiny Final Hybridation (2013), v podobe novučičkého singlu Blinded By Rays Of Light, sa stal skutočnosťou a na svetlo sveta sa dostal hneď už aj vo forme parádneho videoklipu.

„Skladba Blinded By Rays Of Light reprezentuje doterajší zvuk a štýl kapely, ktorý kombinuje melodický black a death metal, avšak je len desatinou celkovej tváre nového albumu, ktorý je žánrovo najrozmanitejší v doterajšej histórii kapely“, hovorí skladateľ, spevák a zároveň režisér videoklipu Frodys o pripravovanom novom albume z dielne AWRIZIS, ktorý vyjde v prvom kvartáli roku 2018, pod záštitou vydavateľstva MetalGate!

Nový singel aj videoklip znesú prísne kvalitatívne kritériá, tak si ho poďte vychutnať s nami!

AWRIZIS v novembri 2017 vyrážajú v spoločnosti ARCH OF HELL a hostí na malé turné s názvom Winter Is Coming tour, kde budú vôbec prvý krát predstavovať nové skladby práve z pripravovaného albumu. Takže ak sa v daných termínoch budete pohybovať niekde v okolí, určite zabehnite pozrieť:

17.11. Hodonín – Nautilus

18.11. Brno – Favál

24.11. Třinec – Barrocko

25.11. Šumperk – Klub H

8.12. Kolín – Bar Pod Hodinama

9.12. Jaroměř – Nároďák

22.12. Valašské Meziříčí – M Klub

Samotný krst nového albumu prebehne v rámci festivalu Necro Metal Pilgrims v ostravskom klube Barrák na jar roku 2018.

AWRIZIS lineup:

Frodys (POSTCARDS FROM ARKHAM, ex- DISSOLVING OF PRODIGY)

Lord Izual (ex- HYPNOS, MASTER, AMORTEZ)

Jakub (GODLESS TRUTH, DISSOLUTION)

Matěj (MR.SCARECROW)

 

Linky:

https://www.facebook.com/pg/AWRIZIS/about/?ref=page_internal

http://www.awrizis.xf.cz/

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.