ABORTION tvrdia – All You Need Is Hate!

Pred necelým mesiacom sa odohral poriadne krvavý potrat – z grindových útrob kapely ABORTION sa prehrýzol von album All You Need Is Hate! Bolo to presne 11.11.2017, kedy kapela vystúpila v Nitre a rovno tak album aj odprezentovali. Za album okrem samotnej kapely vďačíme neúnavnému vydavateľstvu Slovak Metal Army. Zatiaľ je vonku CD verzia, pracuje sa však aj na Lpčku, ktoré by teraz v decembri alebo v januári malo vyliezť na pulty. Album bol nahrávaný v štúdiu Vomitor Sound a na yt môžete nájsť 3 songy – Pokoj občan, Ja nie som ty a Klameš.

Na albume sa nachádza 20 úderných songov – takmer všetky majú k slovenskému názvu aj anglický preklad, growluje sa pekne po slovensky. Väčšinou majú okolo minúty, ako to pri grinde býva zvykom, čas je však úplne dostačujúci na to, aby vás album rozdrvil na padrť.

Úvodná skladba je ako kopanec do prdele – nabitá energiou a grindovým tempom, v ktorom sa zbesilo pokračuje naprieč celým albumom. Nechýbajú ani tanečné momenty, kedy to pod pódiom pri živom prevedení musí lietať a skákať jedna radosť, objavujú sa aj nečakané vokálne vsuvky (Sám/Alone), nosnou časťou skladieb sú nespútané riffy, despotická basa a celé je to prelezené chorobným growlom speváka, ktorý keď si pustíte do hlavy, tak vám rozloží mozog na kašu. Spomalenie tempa veľmi neočakávajte, jedna z mierne pokojnejších skladieb má názov Hovno – tento motivačný pokrik potom nevyženiete z hlavy celý deň. 😀

Tracklist obsahuje aj jeden cover – Grand Hotel Alepo od thrasherov SODOM. Nájdeme tu aj song, ktorý sa trochu vymyká podaniu celého albumu – Byť menej než znamenať – má cez 3 minúty a tiahne sa ním hovorené slovo a pomalšie tempo.

Potom však nasadáme naspäť na grindový rýchlik, jednou zastávkou je aj punkom posolený song Primitívny konzumný žalm, kde sa riffy vybrali melodickejším chodníčkom. Bodkou za albumom je Posledný song – má až viac ako 7 minút, počas ktorých vás pomalým, plazivým tempom povláči cez čiernu bažinu hemžiacu sa hnilobnými riffmi a smrtiacim vokálom.

Čo dodať? Album je taký, ako sa na legendu slovenského grindu patrí – našlapaný, energický, so správnou porciou temnoty a rozkladu. Ak ho ešte nemáte, tak podporte kapelu aj vydavateľa a album si kúpte! Grindu zdar!

Vydavateľ: http://www.slovakmetalarmy.sk/

https://www.facebook.com/slovakmetalarmy/

CD: https://www.slovakmetalarmy.sk/2017/11/29/sma019-abortion-need-hate-grindcore/

Viac o kapele: https://www.facebook.com/abortiongrindcore/

 http://bandzone.cz/abortion