V sobotu 9.12. sa chystá poriadne mrazivá zábava – uskutoční sa totiž tretie pokračovanie akcie s názvom Hlad Mrazu III – Priadky! Zima vám však určite nebude – postarajú sa o to žánrovo rozmanitejšie kapely, ktorým rohy plné medoviny a poriadna tancovačka nie sú neznáme! Hlad rozďaví svoju tlamu okolo 18:30 a vypýta si 12e.

Ako prvá sa predstaví pomerne mladá kapela z východného Slovenska s poetickým názvom ZHOR a naladí príchodzích na vlnu atmosférického black metalu. Svoju tvorbu už zvečnili na debute Zrod – ak ste fanúšikmi BM, tak neváhajte – ich set bude rozhodne stáť za to!

http://bandzone.cz/_91428

Na 19:35 si nachystajte všetky končatiny aj rohy s medovinou (alebo aspoň poháre) – z Oravy priletí STRIGÔŇ a privezie so sebou tú pravú stredovekú tancovačku! Fanúšikovia stredovekej/folk/fantasy hudby (a aj hry Zaklínač 3) budú zaručene slintať blahom! Koncert bude ich posledným v tomto roku, takže nezmeškať!

https://www.facebook.com/Strigonband/

O 20:40 príde znovu na rad temnejšie odvetvie metalu – bujarú zábavu nahradia pagan black metalisti DARK SEAL z Brna. Tešiť sa môžete na atmosférický set s prepracovanými sólami – a rovnako tak aj na tretí album, ktorý sa už pomaly, ale isto pečie, aby nabral poriadnu black metalovú farbu!

https://www.facebook.com/darkseal/?fref=ts

http://bandzone.cz/darkpaganthoughts

21:45 je ten čas, kedy sa z hlbokých pohanských vôd vynorí headliner BIAŁY VITEŹ! Táto poľská pagan/folk black metalová smršť sa po prvýkrát predstaví v týchto končinách Slovenska – známi svojou ukrutnou atmosférou vás zvalcujú tak, že na to nikdy nezabudnete!

http://bialy-vitez.com/

https://www.facebook.com/BIALYVITEZ/

Ako posledné o 22:50 vystúpi príjemné zoskupenie do tanca i zábavy – akustická folková formácia JAR tiež z Poľska, ktorej texty aj hudba sa opierajú o staré legendy a slovanské ľudové obrady – krásne melodicky a odľahčene tak ukončia tento prevažne pohanský hudobný sviatok.

http://www.jar.org.pl/

Účasť prisľúbili aj dve distrá – http://morhoprod.webnode.sk/ a http://azraelangelo.webnode.sk/ – tak zobrať niečo peňazí naviac, aby boli aj hmatateľné spomienky z koncertu, nielen tie zážitkové. 🙂

Udalosť: https://www.facebook.com/events/359165304504496/

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.