Takto znie groove/melodic z Poľska!

Aby si aj fanúšikovia novších odnoží metalu prišli na svoje, predstavujeme vám už nejaký ten rok fungujúcu, no akosi stále menej známu kapelu od našich severných susedov – THE SIXPOUNDER!

Kto to je, čo to je?

Vznik sa im datuje do roku 2006, kedy začali prvé pokusy o poskladanie kapely, oficiálne sa ich spoločná cesta odštartovala v novembri 2008. Debutový album má na svedomí zakladajúce duo – spevák Frantic Phil a gitarista Paul Shrill.

V 2010 kapela dostala možnosť zahrať si na Wackene, vďaka výhre vo Wacken Metal Battle. O rok na to im vyšiel album Going To Hell? Permission Granted. Spevák sa zapojil aj do súťaže The Voice of Poland, neušiel pozornosti Universal Music Group a kontrakt bol na svete. Druhý album The Sixpounder (2013) sa môže popýšiť aj hviezdnymi hosťami – Piotr „Peter“ Wiwczarek z nezastaviteľných VADER, Wacław „Vogg“ Kiełtyka z death metalovej mašiny DECAPITATED a Jacek Hiro z technických SCEPTIC.

Minuloročný marec patril ich tretiemu albumu True To Yourself, z ktorého ako prvý pustili na svet rovnomenný singel.

Kapela stavila na svieže a dravé riffy, spevákov prejav sa pohybuje od šepotu, cez čistý spev až po riadny scream. Melódie sú zvyčajne chytľavé, basová linka nebojácne výrazná a bicie sa neboja už vôbec ničoho – pomalé tempo bez varovania strieda riadny guľomet. Hlásia sa ku groove melodic metalu, avšak od metalcoru vôbec nemajú ďaleko – často som v ich hudbe zachytila taký ten „skákací“ prvok – v takých pasážach nemyslíte na mosh ani circle pit, chcete len skákať ako na trampolíne. 😀 Celkovo však zo skladieb ide pozitívna atmosféra, ak si ich pustíte, určite vám aspoň trochu zlepšia náladu. Myslím, že všetci sa zhodneme na tom, že metalcorov, groove corov a podobných vecí sa v posledných rokoch namnožilo ako húb po daždi, tejto poľskej kapele sa podľa mňa oplatí dať šancu, nemusíte sa obávať prvoplánovosti. 🙂

Linky:

https://www.facebook.com/TheSixpounder/

https://www.instagram.com/thesixpounder/

http://www.thesixpounder.com/

https://itunes.apple.com/pl/artist/the-sixpounder/id440035941

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.