RAVENHILL hlási nový prírastok!

Bratislavská melodická formácia RAVENHILL, hrajúca už nejaký ten piatok, sa začiatkom januára s nami rozhodla podeliť o svoj nový prírastok – EP pod názvom Ground Zero. Nájdete na ňom 5 skladieb nových aj staršieho dáta a ak ste fanúšikmi symfonického metalu a štýlu beauty & the beast, jednoznačne si prídete na svoje. Zvyšok sa dozviete od najpovolanejšieho – bubeník Martin „Wajo“ Krajčík nám v krátkosti zhrnul čo to o EP aj o samotnej kapele.

Na začiatok môžeš predstaviť v krátkosti kapelu – niečo okolo vzniku, k akému štýlu sa radíte a ako to vyzerá s tvorbou pred aktuálnou nahrávkou?

Táto kapela začala tvoriť zhruba pred deviatimi rokmi, kedy vznikla za tých najklasickejších podmienok: pivo – kamoši – nápad. Od tej doby sa zmenilo mnohé, no ostali tri základné charakteristiky a to melodický metal, ženský spev a nenahraditeľný zvuk priečnej flauty. Aktuálna zostava kapely sa utriasla cca pred rokom.

Ako dlho ste skladali materiál na Ground Zero? Kto sa u vás podieľa na tvorbe hudby?

Skladby na EP sú v princípe výber piatich, podľa nás najlepších, skladieb, ktoré sme dokázali vyprodukovať za celú doterajšiu tvorbu. Napríklad skladba Awakening vznikla pred piatimi rokmi, kdežto Stolen Life len nedávno.

Na tvorbe sa podieľajú všetci členovia kapely. Každý z nás má svoje názory a svoje preferencie a v tom vidíme pozitívum spoločnej tvorby, pretože je rozmanitá. Možno to nieje najrýchlejší proces, ako sa dopracovať k dobrej skladbe, no v konečnom dôsledku sme s výsledkom stotožnení všetci. A to je to podstatné.

Kde ste nahrávali?

Nahrávali sme v štúdiu Fatmusic v Bratislave so zvukárskym mágom Michalom Kolejákom, ktorý sa nám postaral o kompletnú mixáž a mastering.

O čom nahrávka je? Má nejaký koncept alebo ide len o klasickú skladačku songov s vlastnými témami? Čo reprezentuje názov Ground Zero?

Ground Zero môže mať hneď niekoľko významov. Napríklad nulté podlažie ako predpoveď budúcnosti, ako nulový bod, na ktorom sa dá stavať… pri EP sa moc o nejakých konceptoch nedá polemizovať, pretože v piatich skladbách človek nedokáže vyjadriť komplexnú myšlienku, ktorá by ich prepájala. Do budúcna máme ohľadom tohto nejakú víziu, no je to dlhodobý proces a kým sa vízia stane skutočnosťou, pretečie ešte veľa vody. Každopádne EP zahŕňa skladby lyrické, epické aj mierne mysliteľské.

Čo plánujete do budúcnosti? Klip, klasické CD?

Chceme dostať našu hudbu pred ľudí, odohrať kopu poctivých koncertov, vytvoriť veľa nových pesničiek a uvidíme, čo ďalej. Klip už zvažujeme dlhšiu dobu, takže predpokladám, že čoskoro sa pustíme aj týmto smerom.

Ps: Použijem slová klasika: „Ďakujem za vaše otázky, veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše otázky.“ – Peter Plavčan ex-minister hospodárstva SR

„Lajčík“ kapele môžete dať tu – https://www.facebook.com/Ravenhillsk/

Hudbu si môžete vypočuť: https://ravenhillband.bandcamp.com/releases

http://bandzone.cz/ravenhill

https://www.youtube.com/channel/UCjSm691iMO2aqNY52HVOvZg

A samozrejme, dôležitá je vaša účasť na koncertoch! 🙂

 

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame.